Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

21.01.2020 Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Miechowie

Prokuratura Rejonowa w Miechowie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi G. (lat 58), oskarżonemu o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania obrażeń ciała powyżej 7 dni trwających w celu zagarnięcia nieokreślonej kwoty na szkodę osoby prywatnej, tj. o przestępstwo z art. 13§1 kk w zw. z art. 280§2 kk i art. 157§1 kk w zw. z art. 11§2 przy czym czynu tego dopuścił się będąc uprzednio wielokrotnie skazanym za przestępstwa podobne.

26 maja 2019 roku, pokrzywdzony zawiadomił KPP w Miechowie o dokonanym rozboju przez Krzysztofa G. Napastnik miał podczas ataku żądać pieniędzy od pokrzywdzonego. Jak ustalono pokrzywdzony jak i sprawca znajdowali się tego dnia w pobliżu sklepu spożywczego w Miechowie. W pewnym momencie Krzysztof G., zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy a gdy odmówił Krzysztof G., zadał cios w okolice głowy pokrzywdzonego. Z uwagi na to, że pokrzywdzony w tym czasie rozmawiał przez telefon, uderzenie zadane rurką spowodowało uszkodzenie ręki pokrzywdzonego. Sprawca ataku był pod wpływem alkoholu. Napastnik nie uzyskał pieniędzy z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonego.

Oskarżony nie przyznał się początkowo do popełnienia zarzucanego mu czynu a następnie przyznał się jedynie do zadania uderzenia rurką.

Sprawca ataku był wielokrotnie karany, m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Za ten czyn grozi kara od powyżej 3 lat do 18 lat pozbawienia wolności.

 

 

Aktualności